Pociągający serwis z intrygującymi artykułami. Tylko u nas unikalne informacje.

Serwis z informacjami dla kobiet

0
Posted in zdrowie.pl By admin

Zdrowa dieta dla dojrzałej kobiety
Jako dojrzała kobieta powinnaś wiedzieć, iż choć wraz z wiekiem wymagasz mniej kalorii, to Twoje zapotrzebowanie na inne kompozycje odżywcze zostaje niezmienione. Zdrowe żywienie w takim wypadku oznacza:
•    zdobycie właściwej równowagi składników kalorycznych,
•    zrównoważenie zażywanych kalorii i spalania ich przez przyjmowaną aktywność.

zdrowie kobiety

Zdrowe odżywianie może pomóc w zapobieganiu bądź opóźnianiu kłopotów zdrowotnych, które stają się coraz częstsze z wiekiem. Pospolite kłopoty zdrowotne kobiet w wieku średnim obejmują cukrzycę typu 2, schorzenia serca, raka, nadciśnienie (ogromne ciśnienie krwi) oraz zaparcia – a słuszna zbilansowana dieta dla dojrzałej kobiety może znacznie zminimalizować ryzyko ich wystąpienia.

O czym dorosła kobieta musi pamiętać kreując dietę?
W wieku średnim w głównej mierze wypada jeść świadomie. Absolutnie nie ma miejsca na mniej pożywne, niskokaloryczne, wysokotłuszczowe lub też wysokocukrowe jedzenie, ponieważ już nie jesteś w stanie spalać tego tak, jak kiedyś.
Jeżeli chcesz dbać o zbilansowaną dietę jeszcze bardziej – jedz szeroką gamę artykułów spożywczych. Muszą one obejmować wszystkie grupy żywności – w ten sposób jest mniej przypuszczalne, że zjesz za mnóstwo czy też za mało tego, czego Twój organizm potrzebuje.
Konsumuj również co najmniej trzy posiłki dziennie – trudno jest zdobyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze w ramach jednego lub ewentualnie dwóch pokarmów. Zresztą nawet są badania, które w pokazują, że osoby jedzące śniadanie i ogólnie spożywające regularne posiłki dużo rzadziej mają nadwagę. Skorzystaj z tych rad, bądź zdrowa oraz wyglądaj nadzwyczajnie!